ZAVŘÍT

Eshop s ručním nářadím a zahradní technikou

Čerpadlo průměr 78mm, 3SEm1,8/10-20/15m kabel

Foto produktu

Kategorie: Elektrická

CENA: 6220.00 Kč
(bez DPH: 5.140,00 Kč)
+ -
KS
Ponorná odstředivá čerpadla 3SEm jsou použitelná do vrtů od 85 mm. Tyto čerpadla díky své konstrukci (vícestupňový hydraulicky vyladěný systém) s plovoucími oběžnými koly jsou schopna dávat velké množství čerpané kapaliny (až 3600 l/hod.). Maximální hloubka ponoru je omezena na 70 m.

Čerpadla jsou určena pro čerpání čisté užitkové vody bez mechanických příměsí (maximální obsah pevných příměsí 50g/m3) o teplotě od 3 do 35 ºC, k tlakování zásobníků, k čerpání vody do automatických tlakových systémů, k zavlažování a postřiku zahrad a podobně při nižších nárocích na množství i tlak. Jsou konstruována jako odolná, bezúdržbová, na instalaci a obsluhu nenáročná čerpadla pro široké použití pro zásobování vodou z vlastních zdrojů užitkové vody v zemědělství a dalších oblastech hospodářství, tak i pro domy, chalupy, chaty a zahrady.
Popis čerpadla:

Čerpadlo se skládá ze dvou základních částí:

Motor čerpadla – netoxickým olejem plněný ponorný motor s nerezovým pláštěm, měděným vinutí a keramickou mechanickou ucpávkou vybavený membránou pro vyrovnávání tlaku. Motor je dvoupólový s pomocným rozběhovým vinutím. Rozběhový kondenzátor a tepelná ochrana je umístěna přímo v čerpadle. Kabel čerpadla (H07RN-F 3G1) je zakončen běžnou trojpólovou euro vidlicí 230V.
Vlastní čerpadlo je složeno z několika stejných stupňů. Každý stupeň se skládá z rotujícího oběžného kola a pevného difuzoru. Oběžné kolo uděluje kapalině kinetickou energii, kterou difuzor částečně mění v energii potenciálovou (tlakovou) a současně usměrňuje do sání dalšího stupně. Vše je rozebratelně opláštěné nerezovým pláštěm.

Toto uspořádání umožňuje relativně jednoduchou výměnu jednotlivého článku v případě jeho opotřebování. Na výtlaku čerpadla je umístěna klapka, omezující zpětné hydraulické rázy při vypnutí čerpadla (nenahrazuje zpětnou klapku). Čerpadlo má volně uložená (tzv. plovoucí) oběžná kola, což zvyšuje jeho odolnost vůči pevným příměsím.
Materiály:

Motor
​plášť, hřídel, spojka – nerezová ocel
vinutí – měď
víko – litina
mechanická ucpávka – keramika/carbon
kabel – H07RN-F3G1
Čerpadlo
​plášť, hřídel – nerezová ocel
oběžná kola, difuzory – POM, ABS, (Noryl)
víko, výtlačné hrdlo – litina


Části čerpadla:

Výtlačné hrdlo se závěsnými oky – vnitřní závit G1“
Přívodní kabel s vidlicí
Kryt kabelu
Plášť čerpadla
Sací síto
Motor čerpadla

Části čerpadla 3SEmČásti čerpadla 3SEm¨