ZAVŘÍT

Eshop s ručním nářadím a zahradní technikou

ČERPAdlo - Ponorné odstředivé čerpadlo HC8M

Foto produktu

Kategorie: Čerpadla na vodu

CENA: 1690.00 Kč
(bez DPH: 1.396,00 Kč)
+ -
KS
Technické parametry
Napětí 230 V
Příkon 400 W
Jmenovitý proud 2.6 A
Max. výtlak 8 m
Max. průtok 7000 l/h
Max. ponor 8 m
Hmotnost 4.5 kg
Max. rozměr pevných částic 5 mm
Délka kabelu 10 m
Ponorné čerpadlo HC8 M s integrovaným hladinovým spínačem - základní parametry:

- integrovaný hladinový spínač
- maximální výtlak 8 m
- maximální ponor 8 m
- čerpání až do hladiny 10 mm !
- mechanická keramická ucpávka
- v čerpadle zabudovaná tepelná pojistka
- hmotnost čerpadla: 4,5 kg


Rozsah použití ponorného čerpadla HC8 M:

Ponorné čerpadlo HC8 M je určené k čerpání čisté, ale i mírně znečištěné užitkové vody s obsahem pevných částic o maximální velikosti 5 mm. Ponorné čerpadlo HC8 M je tedy použitelné pro čerpání vody ze studní, jímek na dešťovou vodu, ze zatopeného sklepa, z vodních toků apod. Čerpadlo HC8 M najde také uplatnění při napouštění a vypouštění bazénů, jezírek a jiných nádrží na vodu.

Ponorné čerpadlo HC8 M se vyznačuje schopností vyčerpat vodu až do hladiny 10 mm, to Vám ušetří spoustu práce s úklidem například zatopeného sklepa v porovnání s jinými čerpadly, které tuto schopnost nemají.

Integrovaný hladinový spínač čerpadla HC8 M umožňuje použití čerpadla i v jímkách malých rozměrů (26x17 cm). Dá se tedy říci, že čerpadlo HC8 M je možné použit všude tam, kam se vejde. Není třeba další prostor kolem čerpadla, jako je tomu u čerpadel s externími plovákovými spínači. U čerpadla HC8 M s integrovaným hladinovým spínačem neexistuje možnost jeho zachycení, tedy běhu nasucho. Integrovaný hladinový spínač je možno manuálně vyřadit z provozu.

Ponorné čerpadlo HC8 M není vhodné pro čerpání znečištěných vod abrazivními částicemi a chemickými látkami. Rovněž není vhodné pro trvalý provoz (např. vodotrysky). Nesprávné použití čerpadla snižuje jeho životnost a může čerpadlo nenávratně poškodit.


Popis ponorného čerpadla HC8 M:

Plášť ponorného čerpadla HC8 M je vyroben z kvalitního nárazuvzdorného plastu, ten zajišťuje dostatečnou odolnost. Hřídel motoru je utěsněna mechanickou keramickou ucpávkou. Proti přehřátí je motor vybaven zabudovanou tepelnou pojistkou. Integrovaný hladinový spínač zajišťuje pohodlnou obsluhu čerpadla.

Všechny uvedené vlastnosti propůjčují čerpadlu HC8 M dlouhou životnost a bezproblémový provoz při správném použití. Čerpadlo HC8 M bude Váš cenově příznivý avšak spolehlivý pomocník na dlouhá léta!


Ovládání ponorného čerpadla HC8 M:

Pokud je čerpadlo HC8 M zapojeno do sítě, jeho chod je ovládán integrovaným hladinovým spínačem, který čerpadlo zapíná a vypíná v závislosti na výšce hladiny čerpané vody. Integrovaný hladinový spínač lze v případě potřeby uzamknout v plovákové komoře. Maximální ponor čerpadla HC8 M je 8 metrů.

Čerpadlo se umístí do kapaliny tak, že se buď zavěsí za držadlo nebo se položí na dno. pokud je čerpadlo položené na dně, může kal bránít čerpadlu v rozběhu. Pokud nastanou takovéto okolnosti, je nutné čerpadlo častěji kontrolovat.