ZAVŘÍT

Eshop s ručním nářadím a zahradní technikou

ČERPADLO PONORNÉ /malyš/- RUCHE 1 S/15m kabelu

Foto produktu

Kategorie: Elektrická

CENA: 2590.00 Kč
(bez DPH: 2.140,00 Kč)
+ -
KS
Popis produktu: Ponorné čerpadlo Ruche S-15m kabelu
Vibrační ponorné čerpadlo Ruche 1S:
čerpadlo typu Malyš nové generace - spodní sání

- slitina hliníku a ušlechtilá nerezová ocel
- tepelná ochrana motoru TEXAS INSTRUMENTS
- přívodní kabel 15 metrů
- maximální výtlak: 63 metrů
- dopravní výška 40 m
- průměr čerpadla: 99 mm
- hmotnost čerpadla: 3,3 kg
- spodní sání
- součástí balení je závěsná šňůra

Plná záruka 2 roky a další 3 roky servisní práce zdarma

záruka ruche

Rozsah použití ponorného čerpadla Ruche 1S

Vibrační ponorné čerpadlo Ruche 1S je vhodné pro čerpání čisté nebo mírně zakalené vody bez obsahu pevných a abrazivních částic z kopaných studní i vrtů. Rozsah použití tohoto čerpadla je velice široký, lze jej použít k zásobování vodou na chatách, chalupách, zavlažování zahrad a podobně.

Čerpadlo Ruche 1Svyniká velice ekonomickým provozem, odolností, jednoduchostí instalace a provozem. Přitom však vysokým výkonem a díky kompaktním rozměrům lze použít ve vrtech od 104 mm v průměru!

Jelikož má čerpadlo spodní sání, nedoporučujeme jej umisťovat příliž blízko ke dnu. Mohlo by se stát, že čerpadlo nasaje hrubší nečistoty ze dna a dojde k jeho poškození.

Dostatečný výkon čerpadla Ruche 1S zajišťuje ponor až 10 m pod hladinu při výtlaku až 63 metrů. Pokud by některý z parametrů i přesto byl nedostatečný, použijte vřetenové čerpadlo do vrtu HC75 nebo čerpadlo do vrtu HC90

I přes svoji odolnost nedoporučujeme ponorné vibrační čerpadlo pro trvalý provoz vodotrysků, vodopádů, umělých potůčků apod. Čerpadlo není určeno pro čerpání potravin, slané vody, chemických produktů a jiných kapalin obsahujích pevné částice.


Popis ponorného vibračního čerpadla Ruche 1S:

Čerpadla Ruche vychází z čerpadel typu Malyš. Malyš je rusky malý chlapec, což velice dobře vystihuje jeho velikost, proto se jedná o vhodné čerpadlo do vrtu, Čerpadla Malyš byla během času zdokonalena a dnes můžeme říci, že ponorná vibrační čerpadla Ruche patří mezi špičku. Toho bylo docíleno dlouhodobým vývojem a kvalitou použitých materiálů. Dnes se čerpadla Ruche vyrábí z kvalitních hliníkových slitin, pevnostní a nerezové oceli a pryže.

Princip práce ponorného čerpadla je velice jednoduchý. Pracuje na principu elektromagnetu tak, že cívka statoru přitahuje kotvu a ta uvádí do pohybu píst. Velice jednoduché a efektivní řešení zajišťuje vysoký výkon při nízkém příkonu.

Je třeba mít na paměti, že čerpadlo pracuje v režimu S3 - 2h/20min, to znamená že po dvou hodinách provozu čerpadla je nutné jej na 20 minut vypnout. Čerpadlo má zabudovanou tepelnou pojistku TEXAS INSTRUMENTS, která při přehřátí čerpadlo automaticky odpojí. Po vychladnutí jej opět zapne. Tento mechanismus zabraňuje spálení motoru čerpadla.

Ovládání ponorného čerpadla Ruche 1S:

Ponorné vibrační čerpadlo Ruche 1S se uvádí do chodu zasunutím vidlice přívodu do standardní zásuvky, odpojením se vypne. Čerpadlo se nikdy nesmí zavěšovat na kabel přívodu! K tomuto účelu použijte závěsnou šňůru, která je k čerpadlu dodávaná (max. délka 25 m), nebo speciální lanko.

Pro automatický chod čerpadla Ruche 1S je vhodné využít domácí vodárnu DV1. Domácí vodárna DV1 pracuje tak, že když otevřete kohoutek, čerpadlo se spustí a když kohoutek uzavřete, čerpadlo vypne. Tím zabraňuje poškození čerpadla. Vhodná je rovněž Domácí vodárna DV2, ta je navíc opatřena tlakovou expanzní nádobou.

Ponorné vibrační čerpadlo Ruche 1NG - technické údaje:

dopravní výška 40 m
maximální výtlak 63 m
délka pohyblivého přívodu (kabel) 15 m
max. dopr. množství 1200 l/h
max. ponor pod hladinou 10 m
přípojka na hadici 1/2" - 3/4"
elektrický příkon 220 W
max. rozměr pevných částic v kapalině 0,5 mm
jmenovité provozní napětí 230 V AC
max. teplota čerpané kapaliny 35 °C
max. průměr čerpadla 99 mm
hmotnost čerpadla bez el. kabelu 3,3 kg
provozní režim S3 2h chod /20 minut pauza
kmitočet 50 Hz