ZAVŘÍT

Eshop s ručním nářadím a zahradní technikou

ČERPADLO do vrtu vřetenové HC73/1

Foto produktu

Kategorie: Elektrická

CENA: 3994.00 Kč
(bez DPH: 3.300,00 Kč)
+ -
KS

Popis

Dotaz na produkt (8)


Popis produktu: Ponorné vřetenové čerpadlo HC73 - 0,5Ponorné vřetenové čerpadlo HC73 - 0,5:
Ponorné čerpadlo do vrtů a studní

- odolné nerezové čerpadlo
- výtlak až 70 metrů
- dopravní výška: 60 m
- maximální ponor: 20 m
- vnější průměr čerpadla 80 mm
- čerpadlo do vrtů a studní
- délka čerpadla: 585 mm
- hmotnost čerpadla: 10 kg


Ponorné tlakové vřetenové čerpadlo - rozsah použití:

Ponorné vřetenové čerpadlo HC73 je vhodné pro čerpání čisté nebo mírně zakalené vody z vrtů a studní velkých hloubek. Konstrukce čerpadla HC73 umožňuje čerpat vodu až 20 metrů pod hladinou, přičemž maximální výtlak tohoto čerpadla je až 70 metrů a s efektivní výškou 60 metrů!

Maximální průměr vřetenového čerpadla HC73 je 80 mm, což zaručuje použitelnost tohoto ponorného čerpadla ve vrtech od průměru 85 mm. Parametry čerpadla HC73 jej předurčují pro široké použití při zásobování domácností, chat, chalup a zahrad vodou. Toto čerpadlo je vhodné pro tlakování automatických systémů. Jedná se o tlakové čerpadlo.

Odolná konstrukce propůjčuje ponornému vřetenovému čerpadlu HC73 dlouhou životnost a bezúdržbový provoz, ovšem je nutné zajistit, aby počet zapnutí čerpadla nepřesáhl 20 za hodinu. Proto je čerpadlo HC73 určeno pro delší doby čerpání.

Čerpadlo se do vody umístí tak, že se buď položí na dno (bazénky, jezírka, sběrné nádoby na dešťovou vodu bez většího množství nečistot) nebo se zavěsí na lanko. V žádném případě nesmí čerpadlo viset na přívodním kabelu!

Výkonnější variantou vřetenového čerpadla H73 - 0,5 je čerpadlo do vrtu HC80 - 0,75. U tohoto vřetenového čerpadla dosahuje dopravní výška až 80 metrů.


Popis ponorného vřetenového čerpadla HC73:

Jednou ze základních částí je motor čerpadla. Jedná se o dvoupólový motor s měděným vinutím, nerezovým pláštěm a keramickou ucpávkou, která je chlazena netoxickým olejem. Motor čerpadla je dále opatřen pomocným rozběhovým vinutím. Rozběhový kondenzátor a nadproudová ochrana je umístěna v kontrolním boxu, z něj je vyvedena běžná trojpólová vidlička 230V.

Druhou podstatnou částí je vřeteno z vysoce odolné uhlíkové oceli. Vřeteno je uložené v pryžovém statoru a spojení s hřídelí motoru zajišťuje pružná pryžová spojka.

Jednoduchou výměnu vřetene nebo jiných mechanicky namáhaných prvků v případě jejich opotřebování zajišťuje rozebratelný nerezový plášť čerpadla.


Ovládání ponorného vřetenového čerpadla HC73:

Ponorné vřetenové čerpadlo HC73 se uvádí do chodu zasunutím vidlice vyvedené z kontrolního boxu do standardní zásuvky a stiskem vypínače na kontrolním boxu čerpadla. Čerpadlo se nikdy nesmí zavěšovat na kabel přívodu! K tomuto účelu použijte závěsnou šňůru nebo speciální lanko.

Čerpadlo nesmí nikdy běžet nasucho, ani na zkoušku! Před použitím čerpadla prostudujte návod k použití přiložený k čerpadlu včetně bezpečnostních pokynů!


Tlakové vřetenové čerpadlo HC73 -0,5 - technické údaje:

max. výtlak 70 m
do max. převýšení 60 m
délka pohyblivého přívodu (kabel) 1 m
max. dopr. množství 1200 l/h
max. ponor pod hladinou 20 m
přípojka na hadici G1¨
elektrický příkon 500 W
jmenovité provozní napětí 230 V AC
jmenovitý proud 4,5 A
max. teplota čerpané kapaliny 35 °C
hmotnost čerpadla 10 kg
třída el. ochrany 1
el. krytí IP 68
průměr čerpadla 80 mm
délka čerpadla 585 mm